SAWO Recykling > Usługi > Niszczenie dokumentów

Niszczenie dokumentów

Bezpieczne niszczenie dokumentów jest odpowiedzią na potrzebę ochrony naszej prywatności i chęci zapewnienia bezpieczeństwa danych, które udostępniamy i przetwarzamy każdego dnia. Prawo do zachowania dyskrecji, podejmowanie działań skupionych na ochronie danych osobowych czy prawo do tajemnicy korespondencji sprawiają, że korzystając z różnych usług, czujemy się po prostu bezpieczniej.

Każdego dnia w bankach, urzędach, sądach, sklepach oraz innych instytucjach – zarówno publicznych, jak i prywatnych – powstaje dokumentacja dotycząca klienta. Oświadczenia, upoważnienia, rachunki, wnioski, podania, dokumentacja kredytowa, nagrania głosowe, zapisy wideo, dane zgromadzone na twardych dyskach i setkach innych nośników do przechowywania informacji, wszystkie mają na celu udostępnianie ich zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Kiedy dokumentacja przestaje być aktualna bądź potrzebna, a przechowywanie zawartych w niej danych nie jest już konieczne, przychodzi pora na utylizację dokumentów.

Maszynowe niszczenie dokumentacji i utylizacja dokumentów

Najwyższy poziom usług związanych z niszczeniem

Najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalne niszczenie i utylizacja dokumentów, gdyż z racji na chęć zapewnienia bezpieczeństwa zawartych w nich danych, nie można ich po prostu wyrzucić. Świadcząc nasze usługi niszczenia dokumentacji, kierujemy się wspólnym dobrem – zarówno firmy, instytucji, jak i klientów indywidualnych – pomożemy w chwili, w której podmioty nie wykorzystują już powierzonych im informacji, a zależy im na poprawym i bezpiecznym zniszczeniu dokumentów.

Niszczenie dokumentów SAWO Recykling

Profesjonalne niszczenie dokumentów: krok po kroku

Jakie są poszczególne etapy usługi niszczenia dokumentów? Proces niszczenia dokumentów papierowych czy elektronicznych oraz dokumentacji z innych nośników danych został szczegółowo opisany w ramach każdej z procedur. Bez względu jednak na to, czy zamierzamy niszczyć dokumenty papierowe, elektroniczne czy informacje z innych nośników danych, odbywa się ona zgodnie z przepisami i normami (np. normą DIN 66399) oraz w najwyższej trosce o bezpieczeństwo powierzonych do utylizacji danych klienta indywidualnego czy przedsiębiorstwa. Zlecając usługę zniszczenia dokumentów, trzeba pamiętać o tym, by otrzymać protokół odbioru dokumentów do zniszczenia.

SAWO Recykling - niszczenie dokumentacji certyfikaty

Sprawdzona firma

Oddając dokumenty do zniszczenia warto upewnić się, że firma / wykonawca posiada certyfikat potwierdzający jakość wykonywanych usług, co stanowi dowód na to, że proces niszczenia przebiegł prawidłowo i w oparciu o najwyższe standardy.

Do niszczenia dokumentów należy wybrać sprawdzoną firmę (o której świadczy m.in. posiadany certyfikat), co dam nam pewność, że proces został przeprowadzony prawidłowo. Dla większej ochrony można także pozyskać film ukazujący niszczenie dokumentacji – w ramach świadczonych usług oferujemy wykonanie filmu na życzenie.

Niszczenie dokumentów firmowych

Niszczenie dokumentów firmowych jest ostatnim etapem w zarządzaniu dokumentacją w odpowiedzialnym przedsiębiorstwie czy organizacji. Dlaczego warto i należy zadbać o niszczenie dokumentów firmowych zgodnie z prawem i z zachowaniem wysokich standardów?

utylizacja dokumentów księgowych

Niszczenie dokumentów księgowych

Dlaczego trzeba zadbać o właściwe niszczenie dokumentów księgowych? Przede wszystkim, należy wiedzieć, że przechowywanie dokumentów przez długi czas (np. przez 20 lat) zajmuje sporo miejsca w archiwum. Zdarza się także, że rzadko wracamy do dokumentacji sprzed ponad dekady. Należy jednak podkreślić, że przedsiębiorstwa i instytucje są zobowiązane do ochrony, przechowywania, ale również i usuwania informacji (czyli niszczenia dokumentów księgowych i innych). Oznacza to, że dane zawarte w dokumentach muszą pozostać bezpieczne w każdym momencie.

Maszynowe niszczenie dokumentów papierowych

Niszczenie dokumentów papierowych

Wśród świadczonych usług oferujemy niszczenie dokumentów w oparciu o najwyższe normy (DIN 66399). Zapewniamy dyskrecję i bezpieczeństwo, gdyż tak samo jak naszym klientom zależy nam na ochronie danych osobowych.

Niszczenia dokumentów elektronicznych z różnych nośników

Niszczenie dokumentów elektronicznych

Oferujemy także usługę niszczenia dokumentów elektronicznych z różnych nośników. Spełniając najwyższe standardy w zakresie ochrony dokumentacji, świadczymy usługi niszczenia materiałów elektronicznych – od momentu odbioru do realizacji zlecenia.

Niszczenie danych zawartych na roznych nosnikach

Niszczenie danych z innych nośników

W ramach działalności naszej firmy, oferujemy usługę niszczenia danych, dokumentacji oraz materiałów znajdujących się na innych nośnikach – dyskach twardych, płytach CD, DVD oraz innych nośnikach. Utylizacja odbywa się zgodnie z normami, dzięki czemu masz pewność, że nasi pracownicy zapewniają najwyższy standard świadczonych usług.

Flota samochodowa SAWO Recykling niszczenie dokumentów

Transport dokumentacji

Poza prowadzeniem procesu niszczenia dokumentów, oferujemy usługę transportu dokumentów w oparciu o najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa. 25-letnie doświadczenie, odpowiednio wyposażona flota, stosowanie odpowiednich zabezpieczeń oraz współpraca z licznymi instytucjami – zobacz, dlaczego jeszcze warto nam zaufać!

Masz zbędne dokumenty do zniszczenia?

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz zgłoszeniowy!

Nasze usługi

Oferujemy szerokie spektrum działań w zakresie utylizacji dokumentów, gospodarowania odpadami i recyklingu. Poznaj szczegóły!