SAWO Recykling > Usługi > Recykling dla szkół

Recykling dla szkół

Segregacja odpadów w szkole to już nie tylko możliwość, ale i obowiązek. SAWO pomaga w realizacji szkolnego programu recyklingu, wspierając działania mające na celu wzrost świadomości i wiedzy w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej, w tym również gospodarki odpadami i znajomości zasad segregacji odpadów.

Recykling w szkole i przedszkolu

SAWO dla szkół

SAWO Recykling od wielu lat aktywnie działa na rzecz propagowania proekologicznego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Czynnie wspieramy szkoły i przedszkola z woj. łódzkiego, organizując m.in. cykliczne konkursy w ramach akcji zbierania makulatury, czy wspierając międzyszkolny konkurs ekologiczny.

Edukacja - Recykling oraz odzysk odpadów i opakowań

W szkole i przedszkolu na rzecz ochrony środowiska

Poza możliwością pozyskania dodatkowych środków przez szkołę, kolejną korzyścią z organizowania takich konkursów jest budzenie w uczniach świadomości potrzeby selektywnego zbierania odpadów, czemu przyświeca chęć ochrony środowiska naturalnego. Temat konkursów ma na celu uwrażliwienie dzieci na problem odpadów i konieczności i segregacji. Kształtowanie pożądanych postaw poprzez zabawę sprawia, że wykonanie zadań konkursowych odbywa się poprzez naturalne zdobywanie wiedzy na temat ochrony środowiska.

SAWO Recykling czynnie wspieramy szkoły i przedszkola

Wsparcie dla uczniów i nauczycieli

Wspieramy nauczycieli w uświadamianiu uczniów o konieczności segregacji odpadów i recyklingu śmieci – zarówno w szkole, jak i w domu. Uczniowie, już od najmłodszych lat, powinni wiedzieć, na czym polega recykling, ale również mieć wiedzę jak segregować odpady i do jakich typów pojemników należy wyrzucać śmieci.

Masz zbędne dokumenty do zniszczenia?

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz bezpłatnej wyceny!

Nasze usługi

Dowiedz się więcej o naszych usługach