SAWO Recykling > Usługi > Transport, odbiór, utylizacja, wywóz, magazynowanie odpadów

Transport, odbiór, utylizacja, wywóz, magazynowanie odpadów

W SAWO Recykling kładziemy szczególny nacisk na właściwe gospodarowanie odpadami. Z tego powodu oferujemy usługi takie jak: transport odpadów, odbiór, utylizacja, wywóz odpadów, czy też magazynowanie odpadów. Wszystko odbywa się zgodnie z przepisami prawa i największą starannością.

Transport, wywóz odpadów, a także magazynowanie odpadów to efekt rozwoju technologicznego i gospodarczego. W konsekwencji coraz więcej odpadów jest produkowanych przez człowieka, co przekłada się na wpływ na środowisko. Wraz ze wzrostem świadomości o szkodliwości przetwarzania czy magazynowania odpadów (chodzi tu także o odpady niebezpieczne) rośnie również zapotrzebowanie związane z transportem i odbiorem odpadów oraz prowadzenie kompleksowych działań w tym obszarze w trosce o środowisko.

Transport odpadów

Nie wiesz co zrobić z odpadami? Najlepiej powierzyć je profesjonalistom. Pomożemy w całym procesie: począwszy od usług doradczych, poprzez dobór odpowiednich pojemników i kontenerów, odbiór i transport odpadów i surowców, aż po ich segregację, recykling lub utylizację. Oferujemy usługi logistyczne w zakresie przewozu różnego rodzaju odpadów, surowców wtórnych oraz innych towarów. Transport odpadów prowadzony jest w oparciu o aktualne przepisy o transporcie krajowym oraz przewozie (transporcie) odpadów. Jeśli chcesz poznać szczegóły, skontaktuj się z nami – posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie odbioru i transportu odpadów różnego typu. Przyjeżdżamy pod wskazany adres.

Odbiór odpadów

Pierwszym krokiem jest odbiór odpadów. Odbioru odpadów dokonujemy w systemie dużych kontenerów. Posiadamy też odpowiednią flotę transportową, liczącą blisko 20 pojazdów oraz zaawansowany technologicznie park maszynowy o dużej mocy przerobowej – wszystko dopasowane zostaje do aktualnych potrzeb.

Koszt odbioru odpadów i transportu każdorazowo podlega indywidualnej wycenie, uwzględniającej sposób zapakowania, materiały, możliwości załadunku, lokalizację, jak również termin, w którym odbiór odpadów ma zostać wykonany. Odebrane odpady podlegają utylizacji, a gdy to możliwe – recyklingowi, dzięki czemu zyskujesz pewność, że ślad po nich jest możliwie jak najmniejszy dla środowiska naturalnego. Skontaktuj się z nami – nasze biuro obsługi klienta działa bardzo sprawnie i przedstawi wszelkie wymagania dotyczące odbioru odpadów – jeśli masz pytania, skorzystaj z adresu podanego na dole strony, zakładki “kontakt” lub formularza. Sprawnie przeprowadzimy Cię przez cały proces i wszystkie jego niezbędne elementy!

Utylizacja odpadów

Prowadzimy odbiór i utylizację odpadów z różnych rodzajów produkcji i gałęzi przemysłowych. W związku z prowadzoną działalnością, przyjmujemy do utylizacji odpady powstające w wyniku prowadzenia przez zakłady naturalnego cyklu produkcyjnego albo powstające przy okazji świadczenia różnorodnych usług. Szczególnie ważna w naszej działalności jest utylizacja odpadów niebezpiecznych, które mogłyby zagrozić środowisku i które należy przetworzyć lub zniszczyć w oparciu o obowiązujące przepisy prawa. Utylizacja odpadów prowadzona przez SAWO obejmuje gospodarowanie odpadami z różnych rodzajów przemysłu. Jest to:

  • utylizacja odpadów z przemysłu motoryzacyjnego,
  • utylizacja odpadów z przemysłu spożywczego,
  • utylizacja odpadów z przemysłu poligraficznego,
  • utylizacja odpadów z przemysłu kosmetycznego,
  • utylizacja odpadów z przemysłu farmaceutycznego,
  • utylizacja odpadów z przemysłu włókienniczego, tekstylnego i tapicerskiego,
  • utylizacja odpadów z przemysłu skórzano-obuwniczego,
  • utylizacja odpadów z przemysłu opakowaniowego,
  • utylizacja odpadów z przemysłu drzewnego i meblowego oraz innych.

Każdorazowo dokonujemy wstępnej wyceny kosztów utylizacji odpadów, zapewniamy optymalny sposób odbioru odpadów, zapewniając duże kontenery lub pojemniki, w których znajdą się odpady, oferujemy także własne środki transportu odpadów, zapewniając utylizację i gwarantując wystawienie odpowiedniej dokumentacji.

Ponadto, z SAWO możliwa jest utylizacja odpadów budowlanych – odbieramy i prowadzimy utylizację odpadów, jakie pochodzą np. z rozbiórek, wszelkich demontaży, remontów, prac termoizolacyjnych i innych prac budowlanych.

Na życzenie możemy dostarczyć odpowiednie kontenery, dzięki którym wywozimy gruz, zanieczyszczoną ziemię, pozostałości budowlane z tworzyw sztucznych, styropian, czy opakowania od materiałów budowlanych. Pomagamy już na etapie segregacji, sugerując sposób umieszczenia odpadów. Utylizujemy także wełnę mineralną, pochodzącą m.in. z demontażu lub upraw hydroponicznych, dzięki czemu zdejmujemy z barków klientów ciężar właściwej utylizacji odpadów – dbamy o dopełnienie formalności, wystawiając odpowiednią dokumentację, przydatną np. do rozliczenia się z inwestorami oraz inspekcją nadzoru budowlanego, czy inspektoratami ochrony środowiska.

Zajmujemy się także utylizacją odpadów z demontażu samochodów. Przyjmujemy różny rodzaj tworzyw, pochodzących z napraw i rozbiórek pojazdów. Ponadto, możesz przekazać nam do utylizacji odpady takie jak szkło, papa i azbest, a także produkty, których termin przydatności już minął. Prowadzimy także utylizację odpadów wykonanych z tworzywa sztucznego, papieru, gromadzimy palety. Zajmujemy się też utylizacją opakowań, których skład chemiczny nie jest jednorodny, przez co ich wtórne wykorzystanie w procesie recyklingu jest niemożliwe.

Ponadto, możesz powierzyć nam utylizację towarów, które np. w procesie produkcji nie spełniły właściwych norm lub posiadają braki. Dokładamy wszelkiej staranności, by utylizacja odpadów tego typu pozwoliła na to, by towar stracił wartość użytkową oraz nadane mu znaki handlowe. Zajmujemy się także utylizacją mebli gabarytowych, a także utylizacją odpadów biurowych (meble i inne wyposażenie jak drukarki, monitory, sprzęty). Zachęcamy do kontaktu także w sytuacji, w której do utylizacji są dokumenty.

Wywóz odpadów

Transport odpadów stanowi jeden z obszarów naszej działalności. Dysponując odpowiednią flotą zapewniamy bezpieczny wywóz odpadów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie zbierania i wywożenia odpadów różnego typu.

Odbiór i wywóz odpadów najlepiej powierzyć profesjonalistom. Możemy pochwalić się specjalistycznym, właściwie do tego celu przystosowanym taborem, obejmującym blisko 20 pojazdów. Dzięki naszemu doświadczeniu zyskujesz gwarancję, że wywóz odpadów odbędzie się terminowo i zgodnie z planem.

Magazynowanie odpadów

Poza wywozem odpadów, Sawo Recykling oferuje również pomoc w zakresie właściwego magazynowania odpadów. Wraz z początkiem 2021 roku zaszły w tym zakresie istotne zmiany, które obejmują m.in. magazynowanie odpadów i dotyczą wszystkich przedsiębiorstw, które muszą prowadzić ewidencję odpadów. Magazynowanie odpadów prowadzi się zwykle w miejscach o pojemności dostosowanej do masy odpadów wytwarzanych w danym okresie i częstotliwości; w sposób dostosowany do właściwości chemicznych i fizycznych odpadów (opakowania, pojemniki, kontenery, zbiorniki, worki, pryzmy lub stosy).

W celu usprawnienia dalszego postępowania z coraz bardziej szczegółowo segregowanymi odpadami, chętnie pomożemy w kwestii właściwego składowania i magazynowania odpadów. W tej sprawie, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy.

Masz zbędne dokumenty do zniszczenia?

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz bezpłatnej wyceny!